Olomoucké letiště ovládla koloběžkiáda. Výtěžek podpoří sluchově postižené děti

Zveřejněno 10.5.2016
Sdílet článek

V neděli 8.5.2016 se na olomouckém letišti uskutečnil čtvrtý ročník Olomoucké koloběžkiády. Tento tradiční sportovní závod pro celou rodinu se konal na podporu Oblastní Unie neslyšících v Olomouci. Výtěžek z akce podpoří letní tábor pro děti se sluchovým handicapem.

„Cílem není vyhrát, ale zúčastnit se a zábavnou formou připomenout občanům Olomouce, že zde žijí desítky neslyšících lidí," říká Věra Novotná z občanského sdružení Dobré místo pro život, které sportovní akci pořádalo.

Závod pro celou rodinu

Sportovního odpoledne se zúčastnily všechny věkové skupiny. Závod byl proto rozdělen do deseti kategorií, od batolat až po seniory. Jako první na trať za bouřlivého povzbuzování vyrazily nejmenší děti na odrážedlech. Jejich snahu ocenili nejen rodiče, ale i všichni diváci.

Po nejmladších závodnících odstartovaly starší děti, které tratí doslova prolétly. Závodu nechyběla ani kategorie dospělých. Jízdu na koloběžkách si díky tomu vyzkoušelo mnoho rodičů i prarodičů. Jako předjezdci provedli tratí každou kategorii hráči olomouckého hokejového klubu.

Výtěžek koloběžkiády podpoří tábor sluchově postižených dětí

Sportovní odpoledne s pestrým doprovodným programem si užily celé rodiny. „Na koloběžkiádu jsme letos dorazili poprvé z nedalekých Topolan. Jsme rádi, že jsme s dětmi strávili příjemný den a zároveň podpořili dobrou věc,“ dodává účastnice závodu Monika.

Startovné každého zúčastněného závodníka bylo 50 Kč. Celý výtěžek z této dobročinné akce byl věnován Unii neslyšících, která peníze použije na letní tábor pro děti se sluchovým postižením.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho do světa :)Koloběžkiáda 2016 na Olomouckém letišti

doprava na letiště

Letiště leží ve čtvrti Neředín v západní části Olomouce 3,8 kilometru od středu města. Motoristé se k němu dostanou po třídě Míru, která je výpadovkou na Topolany, Ústín a Náměšť na Hané.

GPS souřadnice
N49°35’16” E017°12’39”

Poblíž areálu je konečná tramvajových linek číslo 2 a 7 a autobusové linky číslo 26.

Partneři


www.olomouc.eu ESMEDIA - webdesign Olomouc, eshopy a aplikace na míru

www.oltv.cz www.zzip.cz Autorizovaný eshop adidas www.olomoucky.denik.cz Wellness pobyty, dovolená, zájezdy Olomoucký Business Ples Neo Sport Clinic - ortopedie a sportovní traumatologie v Olomouci Ekonomický software DUNA