NOVÝ SPRÁVCE MĚSTU UŠETŘÍ PENÍZE

Zveřejněno 25.1.2015
Sdílet článek

Úsporu ve výši 1,5 milionu korun ročně má přinést svěření správy olomouckého letiště Hanáckému aeroklubu. Podle mluvčí statutárního města Olomouce Radky Štědré převzal Hanácký aeroklub Olomouc letecký provoz a zabezpečení organizace vnitrostátního letiště. „Od zapojení členů všech spolků, působících na letišti pod zastřešením nového správce - Hanáckého aeroklubu, si město slibuje další rozvoj letiště,“ uvedla Štědrá.

V rozpočtu města je letos pro olomoucké letiště vyčleněna částka 1,6 milionu korun. Provoz bude podle plánu stát cca 1,2 milionu, zbývající částka je určena k financování akcí pro veřejnost.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho do světa :)doprava na letiště

Letiště leží ve čtvrti Neředín v západní části Olomouce 3,8 kilometru od středu města. Motoristé se k němu dostanou po třídě Míru, která je výpadovkou na Topolany, Ústín a Náměšť na Hané.

GPS souřadnice
N49°35’16” E017°12’39”

Poblíž areálu je konečná tramvajových linek číslo 2 a 7 a autobusové linky číslo 26.

Partneři


www.olomouc.eu ESMEDIA - webdesign Olomouc, eshopy a aplikace na míru

www.oltv.cz www.zzip.cz Autorizovaný eshop adidas www.olomoucky.denik.cz Wellness pobyty, dovolená, zájezdy Olomoucký Business Ples Neo Sport Clinic - ortopedie a sportovní traumatologie v Olomouci Ekonomický software DUNA