Další aktuality

Letecký den 2017, program akce a základní informace

zveřejněno 23.8.2017

Tradiční letecká akce s bohatým programem, občerstvením a atrakcemi pro všechny. Těšit se můžete na letecký program, atrakce, bohaté občerstvení, sportovní i vojenská vystoupení a další.

Přečíst celý text

Nebe plné letadel a mistrovství zkušených leteckých akrobatů

zveřejněno 30.8.2016

Za krkem muselo bolet mnohé z tisíců návštěvníků Leteckého dne na neředínském letišti. V poslední srpnovou sobotu zde totiž krátce po 13. hodině začal letecký program a pokračoval nepřetržitě zhruba dvě a půl hodiny.

Přečíst celý text

Letecký den v Olomouci: Na obloze i na zemi bude rušno- nenechte si to ujít!

zveřejněno 26.8.2016

Nevíte, co s poslední srpnovou sobotou? Máte rádi techniku a letadla? Chcete se pobavit s celou rodinou a užít si atraktivní program? Vydejte se na tradiční Letecký den 2016, který pro vás pořádáme 27. srpna.

Přečíst celý text

Olomoucké letiště ovládla koloběžkiáda. Výtěžek podpoří sluchově postižené děti

zveřejněno 10.5.2016

V neděli 8.5.2016 se na olomouckém letišti uskutečnil čtvrtý ročník Olomoucké koloběžkiády. Tento tradiční sportovní závod pro celou rodinu se konal na podporu Oblastní Unie neslyšících v Olomouci. Výtěžek z akce podpoří letní tábor pro děti se sluchovým handicapem.

Přečíst celý text

Nad Olomoucí nelétala jen letadla. Armáda tu měla balonovou jednotku

zveřejněno 14.3.2016

Neředínské letiště bylo prvním na Moravě, odkud vzlétl v roce 1910 motorový letoun. Areál, původně vojenské cvičiště, také sloužil od počátku československé republiky jako armádní letiště. Méně známá je ale skutečnost, že nad Neředínem létaly vedle letadel také speciální vojenské horkovzdušné balóny.

Přečíst celý text

Kašpar byl na moravském nebi první. Olomoučtí Němci však chtěli Illnera

zveřejněno 1.2.2016

Neděle jednadvacátého srpna roku 1910 se zapsala nejen do dějin Olomouce. V tento den totiž k nebi vystoupal letoun francouzské konstrukce Blériot, který pilotoval český aviatik a letecký konstruktér Jan Kašpar.

Přečíst celý text

Letecký den 5. září 2015

zveřejněno 24.8.2015

Magistrát města Olomouce, hanácký letecký klub Olomouc a rádio Haná Vás zvou na 13. Ročník leteckého dne v sobotu 5. září od 10h do 16:30 na Olomoucké letiště v Neředíně.

Přečíst celý text

MORAVA OPEN 2015

zveřejněno 21.8.2015

Dne 5. a 6. září 2015 se v Císařské pevnosti „Lagerfort XIII – Nová ulice OLOMOUC“ uskuteční letošní setkání modelářů MORAVA OPEN 2015. Akci pořádá občanské sdružení "Aviatik-cs Olomouc". Přijďte se podívat.

Přečíst celý text

Mezinárodní mistrovství 2015 FAI F3D, 6.-11.7.2015

zveřejněno 3.7.2015

Až do soboty 11.7.2015 probíhá na na olomouckém letišti akce mezinárodního významu, Mistrovství světa v závodech kolem pylonů rádiem řízených leteckých modelů - 2015 FAI F3D. Tuto prestižní akci pořádá...

Přečíst celý text

Pozvánka na akci KRÁLOVÉ VZDUCHU v AirBaru - čtvrtek 28.5.2015

zveřejněno 22.5.2015

Adrenalin stoupá, velké napětí, neuvěřitelné kousky a triky při kterých se tají dech a samozřejmě krásná letadla a jejich piloti. Jste nadšenci akrobatického létání a rádi byste to viděli? Nebo jste jen zvědaví a hledáte příjemnou zábavu? Ať už jedno nebo druhé nyní máte možnost a to přímo v Olomouci.

Přečíst celý text

Koloběžkiáda se vydařila

zveřejněno 15.5.2015

V pátek, 8. května 2015, proběhl v Olomouci již 3. ročník Koloběžkiády. Akci pravidelně pořádá organizace Dobré místo pro život a výtěžek ze startovného a dobrovolných příspěvků putuje na podporu Oblastní Unie neslyšících v Olomouci. Závod probíhal v areálu neředínského letiště a mohly se ho zúčastnit všechny věkové kategorie.

Přečíst celý text

Třetí ročník koloběžkiády proběhne na našem letišti v pátek 8. 5.

zveřejněno 4.5.2015

V pátek 8. května bude olomoucké letiště hostit další Koloběžkiádu. Akci pořádá Rádio Hana společně s Dobrým místem pro život. Hlavními hvězdami letošní Koloběžkiády budou hokejisté HC Olomouc, kteří jednak hodlají závodit, jednak se zúčastní autogramiády. Akce je určena nejen dospělým, ale všem věkovým skupinám od batolat až po seniory.

Přečíst celý text

BŘEZNOVÉ PROMÍTÁNÍ PŘEDSTAVÍ VÍDEŇSKOU VÝSTAVU GO-MODELLING

zveřejněno 19.3.2015

Ve čtvrtek 26. března proběhne v AirBaru na olomouckém letišti promítání fotografií z modelářské výstavy Go-modelling, která se uskutečnila počátkem března ve Vídni. Desátý ročník akce hostilo tamní Vojenské historické muzeum.

Přečíst celý text

MODELÁŘI MOHOU ZÍSKAT PRŮKAZY KE VSTUPU NA LETIŠTĚ

zveřejněno 26.2.2015

Každý den od 7 do 17 hodin si mohou modeláři vyzvednout průkazy opravňující je ke vstupu na olomoucké letiště. Doklady jim v uvedenou dobu vydá Antonín Minář nebo David Krestýn, jeden z nich je na letišti vždy k zastižení na čísle 606 692 630.

Přečíst celý text

NOVÝ SPRÁVCE MĚSTU UŠETŘÍ PENÍZE

zveřejněno 25.1.2015

Úsporu ve výši 1,5 milionu korun ročně má přinést svěření správy olomouckého letiště Hanáckému aeroklubu. Podle mluvčí statutárního města Olomouce Radky Štědré převzal Hanácký aeroklub Olomouc letecký provoz a zabezpečení organizace vnitrostátního letiště. „Od zapojení členů všech spolků, působících na letišti pod zastřešením nového správce - Hanáckého aeroklubu, si město slibuje další rozvoj letiště,“ uvedla Štědrá.

Přečíst celý text

doprava na letiště

Letiště leží ve čtvrti Neředín v západní části Olomouce 3,8 kilometru od středu města. Motoristé se k němu dostanou po třídě Míru, která je výpadovkou na Topolany, Ústín a Náměšť na Hané.

GPS souřadnice
N49°35’16” E017°12’39”

Poblíž areálu je konečná tramvajových linek číslo 2 a 7 a autobusové linky číslo 26.

Partneři


www.olomouc.eu ESMEDIA - webdesign Olomouc, eshopy a aplikace na míru

www.oltv.cz www.zzip.cz Autorizovaný eshop adidas www.olomoucky.denik.cz www.metropole-olomouc.cz Wellness pobyty, dovolená, zájezdy Olomoucký Business Ples Neo Sport Clinic - ortopedie a sportovní traumatologie v Olomouci Ekonomický software DUNA